Rekonstrukce Tatra 815 CAS 32/8500/800 - S3R

Vozidlo Tatra 815 dne 1.9.2017 převedeno od HZS

Vozidlo sloužilo dlouhá léta u HZS Královéhradeckého kraje na stanici v Trutnově a Vrchlabí bylo dne 1. 9. 2017 po ročním jednání bezplatně převedeno na město Borohrádek. V roce 1996 bylo vozidlo na kompletní generální opravě podvozkové části, montáži nové nástavby a čerpadla ve společnosti THT Polička. Od této chvíle uběhlo mnoho let a stav vozidla odpovídá lokalitě, kde bylo provozováno. Po zjištění stavu vozidla , vozidlo je v horším technickém stavu než jsme předpokládali, se členové JSDH a vedení města rozhodli s ohledem na možné finanční prostředky o opravě vozidla svépomocí.

Vozidlo projde kompletní opravou podvozkové části, výměnou motoru za generálkovaný , výměnou kompletní elektroinstalace včetně světel, výměnou nádrže na vodu za novou s profily, kompletní opravou nástavby s novým oplechováním a lakem. Ihned po převzetí jsme vozidlo odvezli do prostoru bývalé betonárny do již připravené velké haly, ve které je instalován mostový jeřáb s nosností 10000Kg , kde začala demontáž vozidla na díly a jeho renovace. Předpokládané ukončení rekonstrukce a zařazení vozidla  do výjezdu první čtvrtletí 2018.

Práce na opravě vozidla probíhají každý den, včetně víkendů a podílí se na ni část členů výjezdové jednotky města

Po celou dobu rekonstrukce vozidla je pořizována fotodokumentace  Odkaz fotogalerie Hasiči Borohrádek

Časová osa prací na rekonstrukci vozidla:

04.05.2017     - Dovoz generálkovaného motoru Tatra 815 a jeho olakování.

- Dovoz nového nárazníku a jeho úprava pro instalaci nových světel

10.06.2017     - Výroba posuvných šuplat na hasičské náčiní do nástavby a jejich olakování.

01.09.2017     - Převzetí vozidla od HZS na hasičské stanici v Borohrádku

01.09.2017     - Odvoz vozidla do haly bývalé betonárny, hala je v majetku města.

Na hale namontován portálový jeřáb s nosností 10000Kg.

- Započaty práce na demontáži celé nástavby, čerpadla a demontáž vadného motoru.

- Demontáž celé elektroinstalace, pro špatný stav bude vyměněna za novou.

06.09.2017     - Omytí podvozkové části, opískování celého podvozku.

08.09.2017     - Započaty práce na opravě podvozku, výměně zkorodovaných prvků na rámu.

- Oprava a výměna částí brzdového systému včetně výměny vzduchových ventilů a hadic.

- Kontrola celého vzduchového systému a dotěsnění.

- Montáž nové elektroinstalace podvozkové části včetně opravy elektroinstalace kabiny.

30.09.2017      - Olakování podvozku

05.10.2017      - Oprava a olakování čerpadla včetně úpravy vývodů z čerpadla.

- Montáž čerpadla na nástavbu, výměna částí hnacího hřídele čerpadla.

13.10.2017      - Montáž a zprovoznění motoru.

19.10.2017     - Započaty práce na rekonstrukce nástavby.

- Výměna zkorodovaných částí konstrukce nástavby.

- Výměna oplechování nástavby pozinkovaným plechem.

- Oprava zkorodovaných částí kabiny.

- Olakování vnitřních částí nástavby a kabiny.

28.10.2017     - Montáž nové elektroinstalace podvozku vozidla.

10.11.2017     - Dovoz nové nádrže na vodu a její úpravy pro montáž na podvozek. Olakování boků nádrže.

- Montáž nádrží na pěnidlo.

- Montáž nádrží na podvozek vozidla, montáž armatur čerpadla.

26.11.2017     - Kompletace kabiny včetně montáže faceliftové přední části vozidla.

30.11.2017     - Pro nepřízeň počasí a nízkých teplot na hale převezeno vozidlo do garáže v hasičárně.

- Montáž oplechování spodní a vrchní části nádrže včetně nových zadních blatníků.

08.12.2017     - Kompletace elektroinstalace podvozku, montáž světel.

- Příprava vozidla na odjezd do lakovny.

11.12.2017     - Vozidlo odvezeno do lakovny v Dopravním podniku Hradec Králové.

Lakování vozidla sponzorováno z HASIČSKÉHO FONDU NADACE AGROFERT

částkou 100 000 Kč

26.1.2018      - Vozidlo převezeno z lakovny do naší garáže.

05.2.2018      - Montáž výplní skříní AL plechem. Započata montáž elektroinstalace nástavby.

10.2.2018      - Montáž 6 kusů rolet včetně příslušenství.

20.2.2018      - Montáže výsuvných plat na hasičské vybavení

10.3.2018      - Provedena uprava a doplnění interiéru kabiny, včetně montáže sedaček

17.3.2018      - Průběžně probíhá kompletace elektroinstalace nástavby

26.3.2018     - Vozidlo odvezeno do lakovny v Dopravním podniku Hradec Králové.

Sponzoři rekonstrukce hasičského vozidla CAS 32 Tatra 815

Rozpis odpracovaných hodin členů JSDH: