Ostatní činost jednotky rok 2022

22.5.2023 - Výcvik jednotky - Záchrana osob

Pondělní školící den v naší jednotce byl věnován výcviku události, ke které hasiči také vyjíždí a to na téma vyhledání a transportu pacienta z nesnadno přístupného lesního terénu. Tyto události se ve většině případů stávají při pracích lesních dělníků, nebo při rekreačních procházkách....

13.3.2023 - Výcvik jednotky - D program.

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnovány odborné i praktické přípravě členů výjezdové jednotky. Tentokrát bylo téma výcviku nebezpečí při požáru výrobních a částečně  zchátralých budov  a vyzkoušeli jsme u naší jednotky nás nové vybavení a to D program, a jeho...

21.11.2022 - Výcvik jednotky s TA - technickým automobilem Tatra 8x8

Každotýdenní pondělní školení jsme dnes věnovali výcviku s technickým automobilem TA Tatra 815 8x8. Strojníci s průkazem jeřábníka a členové s vazačským kurzem si zopakovali bezpečnostní předpisy a prakticky procvičili práci se speciálními prostředky, kterými toto vozidlo disponuje.  

7.11.2022 - Výcvik s AZ 30 při hašení komínů.

Se začátkem topné sezóny každoročně hasiči likvidují zvýšený počet požárů způsobených od komínů. Naše jednotka každoročně k několika takovým zásahům vyjíždí a v dnešní době, kdy se mnohdy majitelé nemovitostí z důvodu energetické krize vrací k topidlům na tuhá paliva riziko těchto požárů...

11.7.2022 - Technická spolupráce SECA

V pondělí 11.7.2022 jsme v rámci spolupráce se společností SECA Borohrádek formou výcviku oprávněné obsluhy jeřábu a vazačů s vozidlem TA Tatra 8x8 a nakládacím jeřábem asistovali při manipulaci s kontejnerem sociálního zázemí. Hasiči  provedli za pomoci jeřábu podložení a přípravu na složení...

18.4.2022 - Výcvik jednotky VZOHV

I když bylo toto pondělí sváteční, i tak jsme jako tradičně každé pondělí věnovali odpoledne školení jednotky. Tentokrát jsme se zaměřili na práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením, postupech a bezpečnosti práce při vyprošťování osob z havarovaných vozidel a poskytnutí následné předlékařské...

2.2.2022 - RESQTEC - vyprošťovací nástroje

Dne 2. 2. 2022 nás na naši hasičské zbrojnici v Borohrádku navštívil zástupce společnosti PROIZS s ukázkou vyprošťovacího zařízení firmy RESQTEC. Jedná se o bateriové vyprošťovací nástroje, které jsou vybaveny novou průlomovou technologií EDD = Electronic Direct Drive technologie bez...

14.2.2022 - Školení jednotky - Zdolávání požárů

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnována odborné i praktické přípravě členů jednotky. Toto pondělní slunečné odpoledne po dlouhé době Covid opatření a chladnému počasí jsme mohli věnovat praktické přípravě nových členů jednotky a pro starší zopakování problematiky zdolávání...

Ostatní činost jednotky rok 2021

15.10.2021 - Kurz vyprošťování osob z havarovaných vozidel - Bílé Poličany

Ve dnech 11 - 15.10.2021  tři členové naší výjezdové jednotky absolvovali týdení kurz  vyprošťování osob z havarovaných vozidel - VZOHV  v Bílých Poličanech. Absolvent tohoto kurzu se orientuje v problematice postupů při vyprošťování zraněných osob z havarovaných...

8.9.2021 - Výcvik jednotky s HVZ

Pondělní výcvik jednotky věnovaný problematice vyproštění osob z havarovaných vozidel, bezpečnosti práce u dopravní nehody a práce s hydraulickým vyprošťovacím zařízením.

5.7.2021 - Výcvik jednotky s výškovou technikou

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnována odborné i praktické přípravě členů jednotky. Tentokrát jsme ve sváteční pondělí nacvičovali práce s výškovou technikou AZ-30 , kterou naše jednotka disponuje.

19.6.2021 - TFA Žamberk

I toto patří k naší mimovýjezdové činnosti. V sobotu 19.6.2021 nás reprezentoval náš člen výjezdové jednotky Petr Šrámek ml. na soutěži TFA v Žamberku. Ve skupině Muži A obsadil 11.místo z celkem 22 startujících. Vtéto soutěži je nováčkem a bojoval do konce i přez vysoké teploty panující v sobotním...

Školení a ostatní činnostjednotky rok 2020

20.7.2020 - Výcvik jednotky - dýchací technika

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnována odborné i praktické přípravě členů jednotky. Tentokrát jsme nacvičovali vyhledávání a záchranu osob ze zakouřených prostor, včetně vyhledávání za pomoci termokamery. V místní bývalé betonárně v opuštěných prostorech jsme za...

18.5.2020 - Výcvik jednotky na vodní hladině

Během pondělního odpoledne proběhl po delší přestávce způsobené výjimečným stavem výcvik členů výjezdové jednotky. Tentokrát jsme si připomněli a nové členy výjezdové jednotky seznámili s taktickými a bezpečnostními zásadami při zásahu na vodní hladině, při práci s požárními čerpadly a...

7.4.2020 - Kácení vzrostlého stromu

Dnes jednotka provedla za pomoci AZ 30 pokácení suchého vzrostlého stromu v rámci výcviku.V této svízelné době pouze ve sníženém početním stavu hasičů.

Ostatní činnost jednotky rok 2019

10.6.2019 - Výcvik jednotky s člunem

Jednotka se v rámci výcviku přesunula  s technikou CAS 20, DA , přívěsem a motorovým člunem  k místnímu jezeru, kde proběhl výcvik jednotky na vodní hladině.

27.5.2019 - Výcvik jednotky - Pěna

Dnes 27. 5. 2019 se jednotka s technikou CAS 20, CAS 32 a DA přesunula do objektu bývalé betonárny, kde proběhl výcvik jednotky při zdolávání požárů hořlavých kapalin hasící pěnou.

20.5.2019 - Výcvik jednotky - Požáry hal.

Dnes 20. 5. 2019 se jednotka s technikou CAS 20, AZ 30 a DA přesunula do objektu bývalé betonárny, kde proběhl výcvik strojníků s výškovou technikou, výcvik zdolávání požáru hal a střech a výcvik nositelů dýchací techniky.

6.3.2019 - Školení , výcvik a revize AZ-30

Dnes 6. 3. 2019 proběhla za účasti servisního technika  každoroční revize automobilového žebříku  AZ-30 IFA W50. V rámci revize došlo k proškolení a vydání osvědčení pro nové strojníky JSDH Borohrádek. V rámci zajištění akceschopnosti jednotky máme již 9 strojníků s oprávněním na tento...

Ostaní činnost jednotky rok 2018

1.10.2018 - Výcvik jednotky - Vyproštění osob z havarovaného vozidla

Během pondělního odpoledne proběhl výcvik členů výjezdové jednotky na téma zásahy při dopravních nehodách, proběhlo nejdříve teoretické zopakování taktických a bezpečnostních zásad při zásahu u dopravní nehody s potřebou vyproštění zaklíněných osob.  K dispozici bylo osobní vozidlo určené...

11.2.2018 - Požární dozor - Rychnov nad Kněžnou

Dva členové jednotky provedli požární dozor na společenské akci v kulturním domě v Rychnově nad Kněžnou.     Datum...................................................................................................................................11.2.2017...

Ostaní činnost jednotky rok 2017

16.12.2017 -Práce pro město - Uklid elektroodpadu a haly.

Jednotka vyjela  do bývalé betonárny kde provedla úklid haly a odvoz elektroodpadu ze sběrného...

24.7.2017 - Práce pro město - úklid haly

Jednotka vyjela  do bývalé betonárny kde provedla úklid a vypláchnutí...

8.4.2017 - Práce pro město - pomoc při uklidu města

Jednotka vyjela na svoz elektro odpadu v celém katastru města v rámci celorepublikové  akce Ukliďme Česko. Elektro odpad byl svezen za hasičskou stanici, kde bude naložen svozové firmě k...