Ostatní činnost jednotky 2024

26.2.2024 - Výcvik jednotky

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnována odborné i praktické přípravě členů jednotky. Toto pondělní odpoledne jsme po dlouhém chladném zimním počasí mohli věnovat praktické přípravě členů jednotky v terénu, zopakování problematiky zdolávání požárů, rozvinutí požárního...

15.1.2024 - Výcvik záchrana osob na zamrzlých hladinách

Tématem pondělního výcviku byla záchrana osoby ze zamrzlé vodní hladiny. Hasiči si vyzkoušeli využití různých technik  potřebných  pro záchranu a transport osoby s prostředky, kterými jednotka disponuje.   Pár rad pro pohyb na zamzlé hladině: Na led nevstupujeme nikdy sami, vždy je...

Ostatní činnost jednotky 2023

12.11.2023 - Oprava CAS 32 Tatra 815 - 6x6

Blížící se zimní čas a s tím spojené přípravy Borohrádecké výjezdové techniky na zimní období byly tento rok ve znamení větší opravy naší šestikoly. Opravy se dotkly motoru, repase a seřízení vstřikovačů, přetěsnění drobných úniků oleje na motoru, opravy řazení a zejména výměny částí brzdového...

22.5.2023 - Výcvik jednotky - Záchrana osob

Pondělní školící den v naší jednotce byl věnován výcviku události, ke které hasiči také vyjíždí a to na téma vyhledání a transportu pacienta z nesnadno přístupného lesního terénu. Tyto události se ve většině případů stávají při pracích lesních dělníků, nebo při rekreačních procházkách....

13.3.2023 - Výcvik jednotky - D program.

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnovány odborné i praktické přípravě členů výjezdové jednotky. Tentokrát bylo téma výcviku nebezpečí při požáru výrobních a částečně  zchátralých budov  a vyzkoušeli jsme u naší jednotky nás nové vybavení a to D program, a jeho...

Ostatní činost jednotky rok 2022

21.11.2022 - Výcvik jednotky s TA - technickým automobilem Tatra 8x8

Každotýdenní pondělní školení jsme dnes věnovali výcviku s technickým automobilem TA Tatra 815 8x8. Strojníci s průkazem jeřábníka a členové s vazačským kurzem si zopakovali bezpečnostní předpisy a prakticky procvičili práci se speciálními prostředky, kterými toto vozidlo disponuje.  

7.11.2022 - Výcvik s AZ 30 při hašení komínů.

Se začátkem topné sezóny každoročně hasiči likvidují zvýšený počet požárů způsobených od komínů. Naše jednotka každoročně k několika takovým zásahům vyjíždí a v dnešní době, kdy se mnohdy majitelé nemovitostí z důvodu energetické krize vrací k topidlům na tuhá paliva riziko těchto požárů...

11.7.2022 - Technická spolupráce SECA

V pondělí 11.7.2022 jsme v rámci spolupráce se společností SECA Borohrádek formou výcviku oprávněné obsluhy jeřábu a vazačů s vozidlem TA Tatra 8x8 a nakládacím jeřábem asistovali při manipulaci s kontejnerem sociálního zázemí. Hasiči  provedli za pomoci jeřábu podložení a přípravu na složení...

18.4.2022 - Výcvik jednotky VZOHV

I když bylo toto pondělí sváteční, i tak jsme jako tradičně každé pondělí věnovali odpoledne školení jednotky. Tentokrát jsme se zaměřili na práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením, postupech a bezpečnosti práce při vyprošťování osob z havarovaných vozidel a poskytnutí následné předlékařské...

2.2.2022 - RESQTEC - vyprošťovací nástroje

Dne 2. 2. 2022 nás na naši hasičské zbrojnici v Borohrádku navštívil zástupce společnosti PROIZS s ukázkou vyprošťovacího zařízení firmy RESQTEC. Jedná se o bateriové vyprošťovací nástroje, které jsou vybaveny novou průlomovou technologií EDD = Electronic Direct Drive technologie bez...

14.2.2022 - Školení jednotky - Zdolávání požárů

Pondělní odpoledne jsou v naší jednotce tradičně věnována odborné i praktické přípravě členů jednotky. Toto pondělní odpoledne jsme po dlouhém chladném zimním počasí mohli věnovat praktické přípravě členů jednotky v terénu, zopakování problematiky zdolávání požárů, rozvinutí požárního...